Co warto wiedzieć o odzieży multiochronnej?

Najwyższej klasy odzież multiochronna to odzież o szerokim zastosowaniu i przeznaczeniu. To także odzież gwarantująca pełne bezpieczeństwo pracowników wielu branż, narażonych zarówno na kontakt z kwasami, ogniem, jak i elektrycznością. Profesjonalna odzież spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa oraz gwarantuje najlepszą ochronę z możliwych.

Odzież multiochronna to profesjonalne i zaawansowane rozwiązanie stworzone w celu zapewnienia pracownikom wielu branż należytej, maksymalnej ochrony zdrowia i życia. Nic dziwnego więc, że popularność tego rodzaju odzieży wśród pracodawców, w których obowiązku leży zaopatrzenie w nią pracowników, stale rośnie. Warto wiedzieć jednak, czym kierować się podczas wyboru takiej odzieży i na co zwracać szczególną uwagę. Podpowiadamy, co warto wiedzieć.

  • Cenne właściwości
  • Formuła 3w1
  • Niestraszne żadne warunki

Obowiązek zapewnienia doskonałej ochrony pracownikom leży po stronie pracodawcy. Nic dziwnego więc, że w wymagających i niebezpiecznych branżach, zaleca się korzystanie z odzieży multiochronnej. Czym jednak tego typu odzież wyróżniać się będzie od innych? Sprawdziliśmy, co warto wiedzieć na temat profesjonalnej ochrony pracownika.

Cenne właściwości

Odzież multiochronna najwyższej jakości to taka odzież, która charakteryzować się będzie kilkoma ważnymi właściwościami. O jakich mowa? Odzież od dobrego producenta w branży będzie odzieżą antyelektrostatyczną, trudnopalną oraz o właściwościach kwasoochronnych. Ta potrójna formuła jest niezwykle ważna i sprawdza się w wielu różnorodnych branżach. Jej cel jest jeden: zapewnić pracownikom możliwie jak najlepsze warunki ochrony zdrowia i życia. Warto dodać, że teraz w ofercie dobrego producenta z branży znaleźć też można odzież multiochronną o podwyższonej klasie widoczności. Ta odzież spełniać będzie m.in. takie normy jak: EN ISO 11612:2015, EN ISO 11611:2015, EN 1149-5:2008, EN 13034:2005 + A1:2009 czy EN 20471.

Formuła 3 w 1

Wielozadaniowość, maksymalne bezpieczeństwo eksploatacji oraz doskonała wytrzymałość. To wszystko łączyć będzie w sobie właściwości odzieży multiochronnej, wykonanej z tkanin spełniających normy odzieży ochronnej (mowa o normach ISO 11612, ISO 11611, EN 1149-5, EN 13034 oraz EN ISO 20471). Do produkcji tego rodzaju odzieży wykorzystuje się nie tylko odpowiednie tkaniny, ale również nici. Występowanie kilku właściwości ochronnych jest niezwykle ważne – dzięki temu profesjonalna odzież multiochronna z powodzeniem może sprawdzić się w wielu branżach, gwarantując maksymalne warunki bezpieczeństwa dla pracowników.

Niestraszne żadne warunki

Wielozadaniowość oraz szeroka formuła ochronna odzieży multiochronnej sprawiają, że odzież ta świetnie sprawdzi się nawet w bardzo zróżnicowanych warunkach. Polecana będzie nie tylko pracownikom mającym styczność z ogniem czy kwasami, ale również i tym, którzy podczas wykonywania swoich obowiązków zawodowych, stykają się z elektrycznością. Warto wiedzieć, że teraz w ofercie dobrego producenta odzieży ochronnej znajdziemy także odzież do zadań specjalnych i będzie nią właśnie profesjonalna odzież multiochronna. Warto ją mieć!