Czym kierować się podczas wyboru koszul roboczych?

Koszule robocze to jedne z najczęściej używanych i kupowanych ubrań roboczych spełniających normy BHP. To także bardzo wygodna odzież, świetnie sprawdzająca się w różnorodnych warunkach pracy i branżach. Oczywiste jest to, że warto kupować takie koszule od najlepszych producentów. Czym jednak kierować się podczas wyboru? Na najważniejsze pytania odpowiadamy w poniższym wpisie.

1. Wstęp
2. Odpowiednie normy
3. Idealny materiał – flanela
4. Cena nie jest najważniejsza

Profesjonalne koszule robocze to najczęściej koszule flanelowe. Do tego to produkty wzbogacone o certyfikaty i normy charakterystyczne dla odzieży roboczej i BHP. Z szerokiej oferty dobrego producenta warto wybierać takie koszule, które charakteryzują się dużą funkcjonalnością i wygodą użytkowania, a do tego są wykonane z wytrzymałych materiałów.

Robocze koszule flanelowe zaliczane są do klasycznych propozycji odzieżowych. Świetnie komponować się będą w zestawieniu ze spodniami roboczymi, kombinezonami czy kurtkami. Gwarantować będą skuteczną ochronę ciała przed różnorodnymi czynnikami zewnętrznymi – w tym temperaturą otoczenia, zadrapaniami czy innymi uszkodzeniami ciała. Na co warto jednak zwrócić szczególną uwagę podczas ich wyboru?

Odpowiednie normy

Spełnianie ważnych norm bezpieczeństwa i BHP to najważniejsze czynniki decydujące o tym, że dana odzież ochronna nadaje się do użytkowania na danym stanowisku pracy. Specjalistyczne normy odzieży, w tym koszul roboczych, zapewniać będą doskonałą ochronę przed wysoką temperaturą, wilgocią, oparami gazowymi czy substancjami żrącymi. Podczas zakupów warto więc szukać takich produktów, które spełniają obowiązujące normy najwyższej ochrony i zapewniać będą pełen komfort użytkowania.

Idealny materiał – flanela

Współczesne koszule robocze występują najczęściej w dwóch odsłonach – są to koszule wykonane z bawełny. Dobry producent odzieży roboczej poleca jednak wybór koszul flanelowych. I to nie bez powodu. Takie koszule wyróżniają się dużą trwałością, lekkością w użytkowaniu, jak również przyjemnością w dotyku. Do tego zapewniają także duży komfort grzania podczas chłodnych dni. Mając do wyboru więc koszulę z bawełny lub flaneli, warto zdecydować się na zakup tej drugiej. Tym bardziej że w ofercie producenta znaleźć można koszule flanelowe o większej wytrzymałości, dedykowane pracownikom branży budowlanej. Gwarantują one nie tylko pożądany poziom ciepła, ale również skutecznie chronią przed różnego rodzaju uszkodzeniami czy zadrapaniami ciała.

Cena nie jest najważniejsza

Podczas wyboru koszul roboczych nie warto kierować się ich ceną. Zdecydowanie lepiej postawić na wybór produktu funkcjonalnego, sprawdzonego i polecanego w wielu branżach. Ważne jest to, by wybrany przez nas model posiadał niezbędne w naszej pracy kieszonki. Mniej istotne stają się chociażby walory estetyczne, choć koszule flanelowe od dobrego producenta są nie tylko funkcjonalne i wygodne, ale również i atrakcyjne wizualnie.