Odzież ostrzegawcza

Wytrzymała i widoczna

odzież ostrzegawcza

Odzież ostrzegawcza (inaczej odzież odblaskowa BHP) to rodzaj odzieży roboczej stosowany w sytuacjach, w których obecność osoby musi być wizualnie sygnalizowana – zarówno w dzień, jak i w nocy, w warunkach oświetlenia sztucznego lub ograniczonego oświetlenia naturalnego. Odzież ostrzegawcza przeznaczona jest dla osób pracujących na budowie, lotnisku, w porcie, dla kierowców, ratowników i strażaków. Zgodnie z wymaganiami normy PN-EN 471:2005, odzież robocza odblaskowa powinna być wykonana z udziałem materiału tła o powierzchni co najmniej 0,5 m2 oraz materiału odblaskowego o powierzchni co najmniej 0,13 m2. W przepisach nałożone zostały także wymagania dotyczące barwy i odblaskowości.

W naszej ofercie znajdują się następujące ubrania robocze odblaskowe:

  • kamizelka odblaskowa,
  • kurtka robocza odblaskowa,
  • spodnie robocze odblaskowe.

Wszystkie nasze kamizelki ostrzegawcze i kurtki odblaskowe robocze cechują się wysoką odpornością wybarwień na pranie (czyszczenie chemiczne), na działanie potu oraz na działanie światła, zwłaszcza w warunkach naturalnych. Istnieje możliwość zamówienia kamizelek odblaskowych z nadrukiem.

Jak wybrać odpowiednią odzież ostrzegawczą?

Dobór odpowiedniej odzieży ostrzegawczej (odblaskowej) powinien zależeć od kilku czynników:

  • rodzaju i natężenia oświetlenia,
  • natężenia ruchu,
  • odległości od strefy przemieszczania się pojazdów,
  • charakteru wykonywanych czynności (np. z uwzględnieniem wielkości podejmowanego wysiłku fizycznego).

Odzież odblaskowa dla bezpieczeństwa

Twoich pracowników

Bezpieczeństwo w Twojej firmie jest dla nas priorytetem, dlatego proponujemy Ci jedynie pewne rozwiązania w zakresie odzieży ostrzegawczej. Wszystkie nasze ubrania robocze odblaskowe to gwarancja bezpieczeństwa i komfortowej pracy! Masz pytania? Skontaktuj się z nami drogą telefoniczną lub mailową. Zapraszamy!

Bezpieczeństwo i zdrowie

Miej je pod ochroną dzięki naszej odzieży roboczej!